سرویس شستشوی نمای ساختمان (خدمات نماشویی)

تکساب ارائه دهنده خدمات نماشویی در تهران بزرگ و شهرستانها

تخفیف

سلام دوستان محمدحسین غلامی ، ادمین وب سایت تکساب هستم و قراره که سرویس نماشویی رو به طور کامل و خلاصه بررسی کنیم.

عوارض انسان بر محیط زیست و زندگی شهری:

محیط زیست

عناصر آلاینده‌ی محیط زیست:

 1. کشتار بی رویه حیوانات برای تامین خوراک و پوشاک تا منقرض کردن آنها
 2. ناکارآمدی‌ سیستم حفاظتی در ابعاد مدیریتی آن
 3. زباله‌های هسته‌ای
 4. استفاده از تلفون همراه و تأثیر آن بر روی زندگی گیاهان و سیستم شنوایی بشر
 5. آلودگی‌های نفتی
 6. قطع و برداشت غیر‌قانونی‌ جنگل‌ها و درختان
 7. آلودگیهای صوتی
 8. جمعیت و محیط زیست
 9. فرآیند فرسایش خاک
 10. گازهای گل‌خانه‌ای
 11. آلودگی آب و مصرف غیر‌مسئولانه‌ی آن

آلود‌گی‌های محیط زیست علاوه بر آن‌چه که می‌توانند عمر ماندن انسان بر‌این سیاره‌‌ی مظلوم را کوتاه و کوتاه‌تر نماید، بر سلامت و صحت خویش انسان‌ها نیز‌ تأثیرات شومی را می‌گذارد. گونه ها بیماری‌های مزمن، از جمله نارسایی تنفسی، بیماری‌های عصبی و حتا نارسایی‌های ژنیتیکی را برای انسان به ارمغان می‌آورد. امروزه در دنیای مدرنی که در برابر هر دالر درآمد از کارهای صنعتی، یک دالر دیگر صرف هزینه‌های زیست محیطی می‌گردد، میزان بروز سرطان‌ها یک درصد است.

فرمانروایی انسان بر دنیا ، خیانت بزرگی که طبیعت را از زمین گرفت!!

زمین، یکی از تعجب های آفرینش است. فلسفه برگزاری روز زمین، منزه نگهداشتن زمین از آلودگی و پاکسازی آن از آلاینده‌هاست و آنچه در این روز بر جهانیان واجب است مختصر کردن حتی ذره ای از آلودگی خود بر این زمین است.
با نخست عصر ماشین و ترقی های صنعتی و علمی و رشد روزافزون علم گرایی، گذرگاه چیرگی انسان بر آرزوی دیرینه اش، یعنی تسلط بر طبیعت تا اندازه زیادی هموار شد. ولی خودخواهی ها و سودجویی های انسان، فکر سیطره و آگاهانیدن بیشتر او از دانشمند اطرافش را به صحنه کارزاری نابرابر میان او و طبیعت تبدیل کرده است. تقریباً چند دهه است که زنگ های خطر برای زمین به صدا درآمده است.

همراه باعصر محصولات الکترونیکی دیجیتال و روند تند تغییرات در این حوزه، شرکت های تولیدکننده برای حفظ برتری بازرگانی خویش و افزایش سودآوری، به فرآوری گونه ها کالاهای خوش آب و رنگ و روزآمد، با موادی شیک و پرزرق و برق و در عین حال شکننده، با سهم گیری از مواد ارزان بها روی آورده اند.

روز جهانی زمین منزه هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام جهان برگزار و به کل ملت روی زمین گوشزد می شود که نباید سیاره خود “زمین” را فراموش کنند و به اندیشه حفظ آن باشند.

در سنه 1969، جان مک مونل فرزند یک مبلغ دینی مستقل و علاقمند به پهنه دین، دانش و صلح، ایده برگزاری یک روز جهانی به نام روز زمین منزه را در همایش یونسکو در ارتباط با پیرامون زیست مطرح کرد و در همان سنه پرچم زمین منزه را طراحی کرد. اوتانت دبیر همه وقت سازمان ملل (1962-1971) از ایده مک کونل پیشباز کرد و این روز به یک روز جهانی در تقویم‌های سراسر جهان تبدیل شد.

آلودگی خاک، انباشت آشغال ، آلودگی آب امحای جنگلها و انباشتن فضا از گازهای گلخانه ای همگی تاثیراتی است که بشر بر کره خاک گذاشته است.

در ایران نیز همزمان با سایر کشورهای عالم هفته زمین منزه از روز دوم اردیبهشت به مدت یک هفته در سراسر کشور برقرار می‌شود و اولین روز این هفته (دوم اردیبهشت ماه) به اسم روز زمین منزه نامگذاری شده‌است.

فلسفه برگزاری روز زمین، پاک نگهداشتن زمین از آلودگی و پاکسازی آن از آلاینده‌هاست و آنچه در این روز بر جهانیان واجب است مختصر کردن حتی خرده ای از آلودگی خویش بر این زمین است اما شاید ایرانیان در مساوی این روز مسئولیتی بس اغلب از سایر ملت‌ها داشته باشند و آن به سبب پیشینه و پشتوانه بزرگواری به اسم نزاکت ایرانی است که در جای جای آن احترام به زمین و پدیده‌های طبیعی را مشاهده می‌کنیم، قرن‌ها پیش ایرانیان باستان نه تنها به معنی راستین پاسداری از زمین را تجربه می‌کردند بلکه روزی را نیز به نام روز زمین جشن می‌گرفته‌اند و امروز جهانیان به این نکته رسیده‌اند که اگر می‌خواهند فرزندانشان نیز از نعمت حیات در زمین برخوردار باشند باید مقداری با زمین مهربان تر باشند و روزی را به نام آن کرده‌اند.

فقر فرهنگی ملت علی الخصوص شهر نشینان در پاسداشت پیرامون زیست بسیار پهنه دار است ولی اقداماتی نظیر جنبش به سمت استفاده از انرژی های امروزین و منزه و حذف بنزین پتروشیمی ، برنامه ریزی برای جداسازی زباله که از طرف شهرداری ها نیز پیگیری می شود و سرانجام استمداد از بزرگان سامانه و تایید آنان برای بازدارندگی از جنگل حقارت از آنگونه این اقدامات است که می تواند جایگاه از دست رفته ایران در شاخصه های پیرامون زیستی را بازگرداند و آن را در سالیان دیگر ارتقا دهد.

 

هرکنشی واکنشی دارد !!

خوب باتوجه به توضیحات بالا باید بدانیم که هر کنشی واکنشی دارد، لطمه ای که انسان بر محیط زیست وارد میکند ، به کوتاه مدت خود انسان را دامین گیر میکند به عنوان مثال : 1 – فرسایش خاک به مرور زمان دچار بیابان زایی و همچنین گرد و قبار میشود ، که جان و مال انسان را به خطر می اندازد 2- گاز های گلخانه ای ،آلاینده ها ، دود کارخانه ها و اتومبیل ها باعث ایجاد آلودگی هوا و باران های اسیدی میشود که باز هم جان انسان را به خطر می اندازد (باعث بروز بیماری های پوستی ، آسم و..)

سوا از این قضیایا که تمامی توضیحاتی که در بالا زکر شد مقدمه ای بود برای تشریح خدمات نماشویی ،موضوع اصلیمون به همین سمت بر می گرده ….

سرویس شستشوی نمای ساختمان (نماشویی) چیست ؟

نماشویی نمای ساختمان

یک جعبه کادو را در نظر بگیرید که قراره به شخصی هدیه بدهید ، اولین چیزی که از آن دیده میشود طرح، رنگ و نوع تزیین آن است ، نمای یک ساختمان هم تقریبا به همین صورت است .به طورکلی نمای بیرونی ساختمان شما چه آپارتمانی و چه ویلایی سبک طراحی داخلی خانه شما را نشان میدهد .

در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی امروزه با تنوع و فراخ شدن هرچه تمام تر طراحی و اجرا می شود. به کارگیری سبک های گوناگون در تقسیم بندی و دیواید کردن اجزای داخلی و به همان جدیت و دقت در نمای بیرونی ساختمان مایه خلق ایده های شگفت انگیز در این گویه شده است.
اگر دقت کرده باشید امروزه برای طراحی نمای بیرونی از ترکیب دو یا چند نوع رنگ و طرح و مصالح بهره‌گیری می شود.طرح های ستانی و عمودی به صورت منظم و یا بینظم نوعی زیبایی در این دسته ایجاد می کند. با همه این نکات و بهره از ایده هایی که می بینید یک طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی و آپارتمانی شیک خواهید داشت.

حالا در نظر بگیرید یک ساختمان از نظر زیبایی و معماری به کار برده شده در نمای آن فوقالعاده و تک باشد ولی با وجود آلودگی های هوا ، گردو قبار و غیره لایه ی سیاهی به آن اضافه شده باشد ،جوری که زیبایی ساختمان را کور کند ، باز هم می توان گفت این ساختمان نمای زیبایی دارد یا طراحی خیلی شیکی دارد ؟ جواب قطعا خیر است 

دلیل انجام خدمات نماشویی

 1. ذرات معلق در هوا ( آلودگی هوا و آلاینده ها )
 2.  انقباظ و انبساط سنگ ( گرم و سرد شدن )
 3.  زلزله
 4. نیروی باد
 5. تغییر شکل گرفتن سنگ با حرارت ، آتش سوزی (سوختگی سنگ)
 6.  تاثیرات مخرب باران های اسیدی بر سنگ
 7.  فاصله موجود بین درزها سنگنما
 8.  نحوه اتصالات سنگ های نما و نوع قطعات آن
 9.  کثیف شدن سنگ نما با گذشت زمان
 10. نشست دود ماشین روی نمای ساختمان
 11. ریخته شدن مصالح ساختمان مثل ، رنگ سیمان و…
 12.  چسباندن پوستر های تبلیغاتی
 13. و…

جهت دریافت توضیحات بیشتر درمورد دلایل انجام خدمات نماشوییاینجا کلیک کنید

چه زمانی نماشویی کنیم ؟

نماشویی ساختمان در شهرهایی که مقدار آلودگی در آنها بالاست باید به صورت دوره ای اتمام شود. نماشویی مایه میشود الی جرم و هر آلودگی که باعث ناپاک و قبیح شدن ساختمان میشود از بین برود.نماشویی برای هر ساختمانی انجام میشود. نمای آجری، سنگی، کامپوزیتی، سیمانی و شیشه ای از انواع نماهایی میباشند که میتوان از نماشویی بر روی آنها بهره‌گیری کرد.

امروزه برای دسترسی به ظاهر از یک طریق کاربرد میشود که به آن rope access یا دسترسی با ریسمان میگویند. نماشویی با طناب از جدیدترین و در ضمن تنها ترین روش نماشویی محسوب میشود که مدت های زیادیست جایگزین نماشویی با داربست شده است.

طناب تنها مایه دسترسی شما به نما میشود و برای اینکه بتوانید نمای ساختمان را شستشو دهید باید از مواد شوینده و وانگهی تجهیزات مخصوصی استفاده کنید. این تجهیزات در نماهایی همچون آجری و سنگی بیشترین استعمال را دارند. در واقع برای نمای سنگی و آجری نمیتوان از تی و مواد شوینده بهره‌گیری نمود.

برای سپریدن نماشویی موعد مشخصی وجود ندارد اما اگر بخواهید بدانید که بهترین موعد برای نماشویی چه زمانیست باید در ادامه با ما به اتفاق باشید.

بهترین موعد برای نماشویی ارتباط به خویش شما دارد. اگر به تمیزی نمای ساختمان خود اهمیت میدهید بهتر است به صورت دوره ای شستشوی نمای ساختمان را سپریدن دهید زیرا در شهرها بلا استثنا نمای ساختمان ها بر پرتو آلودگی هوا آلوده میشوند و دربایستن به نماشویی پیدا خواهید کرد.

بهترین سررسید برای نماشویی میتواند در فصولی باشد که گمان کردن بارندگی زیر است. اگر در فصول سرد و پربارش سال نماشویی را اتمام دهید ممکن است بعد از نماشویی مجدد باران یا برف ببارد و نمای ساختمان شما را آلوده کند.

بهترین زمان برای نماشویی ساختمان را میتوان زمانی دانست که نمای ساختمان از جرم و آلودگی بسیار زیادی برخوردار باشد. جرم و آلودگی اگر به حدی زیادی باشد که چهره ساختمان را بسیار نازیبا کرده باشد باید نماشویی ساختمان را انجام داد.

نماشویی-نمای-آجری-تکساب-3
نماشویی-نمای-آجری-تکساب-3

[wp-review id=”1447″]

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.taksab.ir/wp-content/uploads/2019/01/1.jpg);background-size: initial;background-position: center top;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 400px;}