شستشوی نمای ساختمان | نماشویی عیدانه

اجرای نماشویی نمای چوبی (نماشویی چوب)

Image module
Image module

نمای ساختمان :

مدتی پس از آنکه انسان به شهرنشینی و ساخت و ساز ساختمان روی آورد ، نمای بیرونی ساختمان هم برایش اهیمت پیدا کرد . نمای ساختمان از قدیم الیام باری ایجاد زیبایی نقش ایفا کرده است .نمای ساختمان ها مرز ( قلمرو ) زندگی انسان با فضای بیرونی ساختمان است و تا جای ممکن از عوامل نا مطوب فضای بیرون جلوگیری کند .

نمای ساختمان مسکونی در ضمن می‌تواند بازتاب‌دهندۀ سلیقه، علایق، باورها و سنت‌های مردم باشد. اگر توجه کرده باشید نمای ساختمان در شمال ایران تفاوت عمده‌ای با ساختمان‌های نواحی مرکزی دارد. علت واضح آن تفاوت شرایط آب‌وهوایی و البته اعتقادات و هنجارهای مختلف در این مناطق است.

شستشوی نمای ساختمان ( نماشویی ) و کفسابی چیست ؟

نماشویی : با توجه به توضیحات بالا نمای ساختمان یکی ازمهمترین بخش های یک ساختمان به حساب می آید ، زیرا القا کننده سلیقه ها ، احساسات ،فرهنگ ، قدمت ، علایق ،باورها و … است . نمای ساختمان های مسکونی و تجاری در کلان شهر ها به دلایل مختلفی دچار لطمه و چرکین شدن سطح بیرونی انواع نماها میشود ، از عمده ترین عواملی که موجب سیاهی یا لطمه به سنگ ساختمان شما میشود:

 1. آلودگی هوا
 2. باران اسیدی
 3. گاز های گلخانه ای
 4. زلزله
 5. و…

آلوگی هوا و گاز های گلخانه ای نقشی اساسی در به وجود آمدن باران های اسیدی را ایفا میکند ،باران اسیدی برای انسان باعث ایجاد بیماری های پوستی ، تنفسی ، مصمومیت ، سرطان و… و برای محیط زیست ، فرسایش خاک، از بین رفتن پوشش گیاهی ، کشته شدن حیوانات ، بیماری دام ها  ، آلوده شدن آب های زیر زمینی و… و همچنین به عوامل انسانی یعنی : رنگامیزی شهری ، سیاه شدن نمای ساختمان ها و برج ها ، از بین رفتن بنا های قدیمی و تاریخی به خصوص تخت جمیشد که عدم رسیدگی و همچنین فقر فرهنگی به همراه عواملی که خود ما به طور غیر مستقیم مقصر آن هستیم ….

خوب به اینجا میرسیم که باران های اسیدی نمای ساختمان ها را به یک پوشش نا مناسب و کدر تبدیل کرده است.

قضیه حذف هزینه اضافی  :

باوجود آلودگی هوا و همچنین باران های اسیدی و فرود آمدن آن به سطح نمای ساختمان به همراه گرم سرد شدن فصلی هوا بارها شاهد آن هستیم که نمای ساختمان دارای معماری شیک و خیره کننده ای بوده است اما به دلیل لایه چریکن و همجنین ریزش سنگ نمای ساختمان بر روی آبر پیداه هستیم اگه قرار باشد نمای ساختمان رو به حال خود بزاریم خسارات جانی و مالی به وجود می آورد…

اگرقرار باشد بار دیگر نمای ساختمان رو تعویض کنیم هزینه و وقت زیادی رو از ما کسر میکند ،بهترین راه حل دست دستان توانگر گروه خدماتی تکساب است . که با ارائه خدمات نماشویی و پیچ رولپلاک نمای ساختمان شما رو ترمیم و شستشو میدهند ، به عملیاتی که برای شستشوی نمای ساختمان صورت میگیرد را خدمات نماشویی می گوییم و همچنین به گروهی که این خدمات را ارئه میدهند ، نماشو می گویند.

توجه داشته باشید در انتخاب یک گروه خدماتی در حوضه ی شستشوی نمای ساختمان (نماشویی) از یک گروه خدماتی خبره و با سابقه استفاده کنید تا پروژه شما خیلی سریع و بدون نقص انجام بشه و همچنین از خظرات احتمالی جانی و مالی جلوگیری کنید .

نماشویی نمای ساختمان برای انواه نما کاملا متفاوت است ، به طور مثال شستشوی نمای ساختمان سنگی با شستشوی نمای کامپوزیت کاملا متفاوت است و هرکدام به صورت مفصل به چگونگی انجام شدن آن جای توضیح و بحث دارد. انواع نمای ساختمان عبارت اند از : نمای ساختمان شیشه ای ، سنگی ، چوبی ، آجری ، کامپوزیتی و همچنین ترکیبی از این نما ها که بارها شاهد آن هستیم ؛ مثلا ترکیب کامپوزیت و شیشه در نما یا اینکه ترکب سنگ  و شیشه که کاملا معماری و هارمونی خواصی به نمای ساختمان می بخشد.

شستشوی انواع نمای ساختمان ها چگونه صورت میگیرد:

 1. شستشوی نمای ساختمان آجری (نماشویی آجر)خدمات نماشویی نمای ساختمان های آجری شستشو در یک مرحلع انجام میگیرد ، که دلیل تک مرحله ای بودن آن این است که سطح آجر نما غیر صیقلی بود و قطرات آب باقی مانده بر روی نما باعث لک شدن آجر نمیشود . در نماشویی کامپوزیت و شیشه ای که سطح صیقلی دارند باعث لک شدن سطح میشود به همین دلیل انجام خدمات نماشویی صطوح صیقلی باید در دو مرحلع انجام شود.برای شستشوی نما های آجری برای سطح نما را به صورت عمودی تقسیم کرد.
  شستشوی نمای آجر بسته به الودگی که بر سطح آن موجود هست ، میزان تمرکز در هر بخش کاملا متفاوت است ، به طور کلی هر سطح از نما رو باید حداقل سه بار شستشو داد تا نما تمیز تمیز شود.
 2. شستشوی نمای ساختمان سنگی (نماشویی سنگ)
  شستشوی نمای ساختمانهای سنگی هم مانند نمای اجری مانند نمای اجری صورت میگرید زیرا نمای سنگی هم مانند نمای اجری غیر صیقلی است و در تک مرحله قابل اجراست .
 3. شستشوی نمای ساختمان شیشه ای (نماشویی شیشه)
  از بین انواع نماهای ساختمان ها نماشویی نمای ساختمان های شیشه ای یا (فریم لس) نصبت به نماشویی نما سنگی ، آجری ، کامپوزیتی و چوبی حساس است ، و لازمه که در این زمینه (شستشوی نمای شیشه ای) به شما عزیزان بگم.برای شستشوی نمای شیشه ای به طور کلی از داربست و طناب استفاده میشود ، و از دستگاه های سند پلاست و یا واترجت هم استفاده نمیشود ، چون روش شستشوی متفاوتی رو دارد.
 4. شستشوی نمای ساختمان کامپوزیت (نماشویی کامپوزیت)
  دلیل استفاده از کامپوزیت در نمای ساختمان زیبایی و سبک ، تنوع رنگ بودن آن نسبت به نما هایی شیشه ای ، سنگی و شیشه است به ، همین دلیل برای اکثر افراد جذاب و محبوب است .
  به دلیل حساسیت و ظرافتی که کامپوزیت دارد ، شستشوی نمای کامپوزیت (نماشویی کامپوزیت) باید با دقت و حساسیت بیشتری صورت گیرد ، بی احتیاتی و استفاده مواد غیر استاندارد در شتسشوی نمای ساختمان های کامپوزیتی می تواند موجب از بین رفتن رنگ کامپوزیت شود .
 5. شستشوی نمای ساختمان چوبی (نماشویی چوب)
  باید بدانیم شستشوی نمای ساختمان های چوبی (نماشویی چوب) حساسیت بالایی وجود دارد ، زیرا چوب باید در زمان کوتاهی شستشو و خشک شود به همین دلیل به این نکته باید توجه کنیم که ، نماشویی چوب باید در یک روز آفتابی صورت گیرد تا چوب خیلی سریع خشک شود ، با این وجود تیم کاری نماشویی تکساب برای بهبود کارایی و همچنین حفظ کیفیت چوب در مقابل گرما ، و سرما  ، گردو قبار از مواد نگهدارنده استفاده میکند .از جمله رزین و روغن جلا ی ویژه که باعث بهتر و قشنگ تر ماندن نمای شما می شود که در این صورت نمای سازه شما تحت تاثیر شرایط جوی و محیطی آسیبی نخواهد دید.

خدمات نماشویی به چند صورت انجام میگیرد ؟

به طور کلی شستشوی نمای ساختمان با ابزار و روش های مختلفی صورت میگیرد ، برای شستشوی نما میتوان از داربست ، طناب و همچنین جرثقیل و ابزار های مختف که بیشترین ابزاری که در ایران استقاده میشود عبارت اند از :

 1. شستشوی نمای ساختمان با داربست
  برای شستشوی نمای ساختمان های کم ارتفاع بیشتر از داربست استفاده میشود ، سهولت حرکت و جابجایی برای نماشور راحت تره که باعث با دقت انجم گیری پروژه میشود ، و دراحتمال خطا کمتر است ، اما به دلیل نصب و جابجایی تخته های داربست ، زمان بیشتری را باید صرف کرد.
 2. شستشوی نمای ساختمان با طناب ( راپل )
  شستشوی نمای ساختمان با طناب بیشتر برای ساختمان های مرتفع صورت میگیرد ، نماشویی باطناب سرعت انجام گیری پروژه را دو برابر میکند !!
 3. شستشوی نما ساختمات با جرثقیل
  استفاده از جرثقیل برای ساختمان های یک و دو طبقه استفاده میشود ، سهولت و سرعت در انجام گیری مزیت های این نوع شستشو است .

[wp-review-posts text=”toprated” allow_pagination=”true” post_num=”8″ show_date=”true” thumb_size=”small”]

محبوبترین=مطالب-تکساب

چه زمانی نماشویی کنیم ؟

زمان شستشوی نمای ساختمان با توجه به نوع و جنس نما کاملا متفاوت است . به طوری که افزاد مبتدی یا حتی حرفه ای به دلیل نداشتن این دانش ، بهترین کیفیت را نمی توانند ایفا کنند . برای در نظر گرفتن تایم مشخص برای شستشوی نما بهتر است به یکسری از نکات که در این بخش به طور مفصل توضیح داده خواهد شد ، توجه کنید :

شرایط آب و هوایی

اولین نکته ای که یک استادکار باید به آن توجه کند ، شرایط آب وهوایی است . به طوری که با در نظر گرفتن شرایط اب هوایی یک منظقه شرایط جوی را تشخیص دهد و زمان مناسب نصبت به شستشو نما را مشخص کند .مثلا:

  1. نمای چوب : شستشویبرای شسشتوی نمای ساختمان های چوبی به دلیل دیر خشک شدن آن باید یک روز آفتابی و را انتخاب نمود که در زمان کوتاه خشک شود .
  2. نماشویی با طناب : برای نماشویی ساختمان با طناب باید ، شرایط آب هوا را از نظر بارانی و طوفانی در نظر گرفت ، و از خطرات جانی و مالی جلوگیری کنیم .

با درنظر گرفتن شرایط اب و هوایی بین فصول باید شروع به اجرا خدمات نماشوی نمود ، تا از بهترین کیفیت و زیبایی بیشتر برخوردار شود.

نماشویی ساختمان به صورت دوره ای :

نماشویی به صورت دوره ای قابل انجام است به طوری که هنگام اخذ قرارداد بین کارفرا و پیمانکار زمانی به صورت استارت دوره ی زمانی برای شروع با در نظر گرفتن نکته اول یعنی شرایط اب هوایی انتخاب میشود .

مواد نانو چیست ؟ تاثیر نانو در سنگ نمای ساختمان ها :

به طور کلی تحقیق در مورد ذرات مقیاس اتمی و بدست آوردن کنترل آنها را نانو تکنوژی میگویند .هدف اصلی اکثر تحقیقات نانو تکنولوژی ایجاد تغیرات در خواص مواد و شکل دهی ماده جدید است.هدف دانشمندان از تحقیقات پیاپی در مورد نانو تکنولژی ایجاد تغییرات در خواص ماده و ایجاد و شکل دهی ماده جدید است .نانو تکنوژی توانسته خواسته های انسان در علوم : الکترونیک ، هوانوردی، مغناطیس ، زیست شناسی و در بسیاری از علوم دیگر برآورده کند. که امروزه نقش مهمی را در زندگی انسان ایفا میکند. علم نانو تکنولوژی توانایی به دست گرفتن کنترل مواد در ابعاد اتمی ، ملوکولی ، نانومتری و استفاده کامل از خواص مواد ، ابزارها و فناوری های مدرن است. ما در این مطلب به دلیل گستردگی تعاریف نانوتکنوژی چند نمونه توضیح کوتاه دادیم تا برسیم به بحث اصلیمون . اما به طور کلی و یا خلاصه بخواییم یک پاسخی در مورد نانو چیست ، بگوییم ، جواب میدهیم که ( “دستکاری اتم های ی برای دستیابی به خواص و یا عمل جدید ” ).
نقش نانو در صنعت تولید مواد ساختمانی روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است . یکی از ضعف های برخی از مصالح ساختمان آبگریزی آن است که بازهم علم نانو باعث رفع این ضعف شده است.آبگریزی در اکثر مواد وجود دارد که شاهد آن هستیم ، مثل لباس ، پارچه ، کفش و یا حتی گلس ( شیشه ) با توجه به شکل بندی و ساختار ملوکولی هر ماده (جسم ) مواد نانو ان متفاوت است. مثلا علم نانو برای ضد آب کردن شیشه با ضد آب کردن پارچه کاملا متفاوت است.

ضد اب کردن سنگ نمای ساختمان توسط نانو

این فرآورده که با فناوری نانو ایجاد شده برای محافظت و افزایش مقاومت از سطح خارجی ساختمان در مقابل عوامل جوی، ممانعت از نفوذ مایعات به سطح یا ضد آب کردن سطح با کاهش شدید نفوذ پذیری سطح ظاهر برپایی شده است در ضمن پاک شدن راحت سطح دستور تنفس به سطح را میدهد و قابل اعمال بر روی سطوح نمناک است.
کشورهای مختلفی در حال فرآوری نانو ضد اب میباشند.اما عده ای هم با سوء استفاده از اعتماد مردم اقدام به تولید محصولی بی کیفیت کرده اند و نام فناوری نانو را بر روی آن قرار دیتا اند.محصولی که شرکت تکساب برای ضد آب کردن نما و یا ضد اب کردن سطوح استفاده میکند تولید شده در مملکت آلمان میباشد و طی پیشه کردن در پروژه های مختلف آزمایشش را بعد دیتا و به کیفیت آن اطمینان داریم.سطوحی که میتواند از این نانو ضد آب شود شامل:سطوح آجری،سطوح سیمانی،سطوح سنگی گچی و تمامی سطوحی که جاذب آب باشند استعمال دارد.برخی از خواص ضد آب کردن نما توسط نانو را برای شما اعلام میکنیم.

 1. جلوگیری از شکسته شدن سطوح سنگ و ریزش
 2. محافطت در برابر اشعه uv خورشید که باعث فرسایش سنگ میشود.
 3. جلوگیری از شوره زدگی و کپک روی سنگ
 4. جلوگیری از چسبیدن آلاینده ها و گرد و قبار
 5. سهولت در شستشو و نظافت

همچنین برای جلوگیری از نفوز کردن آب در شیشه و یا برای مدتی شیشه تمیز بماند مواد نانوی ویژه ای موجود است. که این نوع نانو برای شیشه های اتوموبیل ها و یا شیشه های نمای ساختمان های کاربرد زیادی دارد .

نحوه اجرای نانو روی سطوح

اجرای مواد نانو به چند صورت قابل اجراست ، که همه این روش ها یک عملمرد را داد ، وفقط بین این دو روش یک تفاوت وجود دارد که آن هم سرعت انجام کار و میزان مصرف مواد است. و باید حتما در اجرای نانو از ماسک استفاده نمود.قبل از شروع به کار لازمه که حتما سطح را شستشو دهیم . اگر بر نمای ساختمان هدف اجرا دارید باید سطح را کاملا با دستگاه واترجت صنعتی شستشو دهیم تا نمایی بدون دود و چربی داشته باشیم مدتی صبر میکنیم تا نما خشک شود و نیازی که کاملا خشک باشد ، سپس محلول بیرنگ نانو رو توسط یکی از ابزار های قلمو و یا قلتک بر سطح نما پخش میکنیم.

در اجرا نانو با قلمو و یا قلتک مصرف نانو کمتر است . و درصورت اسپری کردن مصرف نانو بیشتر است . به طور خلاصه این محصول برای ضد آب کردن سطح نما به کار برده میشود . فراورده نانو باید بر روی سطح کاملا پخش شود و شرره نکند. و همچنین میتوانید این مواد را 3 ساعت بعد از اجرای نانو با ریختن یک سطل آب برروی سطح مورد نظر تست کنید ، و شاهد فروریختن آب به صورت قطرات بزرگ و کوچیک تا نیست شدن اب روی سطح آن بدون لک باشید . و همچنین نانوی دیگری هم برای تمیز نگه داشتن نما از آلودگی ها برای مدت زمان طولانی تری وجود دارد.
تکساب کمپانی مجری نماشویی و نانو روی سطح نما ها میباشد که اجرای نانو بدون داربست و با شیوه راپل یا طناب اتمام میدهد.نانو سنگ و نانو آجر،سیمان و بتن از یک ترکیب بهره‌گیری میشود ولی برای نانو شیشه و سرامیک متفاوت است .

نانو سنگ

شاید این سوال در ذهن شما برپایی شود که نانو سنگ برای چه گونه از سنگهایی بهتر نتیجه میدهد؟در جواب باید بگوئیم که این محصول بر روی اکثر سنگها به احسان نتیجه میدهد خصوصا سنگهایی که جذب آب بیشتری دارد.سنگ گرانیت کمترین جذب آب را در بین سنگهای ساختمانی دارد ئ معمولا آب را از خویش عبور نمیدهد تا ناچار شوید از نانو سنگ برای آن بهره‌گیری کنید و لی در شرایط خاص میتوان برای این سنگ هم اعمال کرد.سنگ های مرمریت و تراورتن که جذب آب زیاد بالایی دارند استفاده از این فرآورده پیشنهاد میشود در ضمن سنگهای مصنوعی که پایه سیمان دارند نیز این محصول به طور کامل میتواند آن را ضد آب کند.

[wp-review id=”1552″]

32 لایک
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.taksab.ir/wp-content/uploads/2019/01/قیمت-سنگ-ساختمانی-5.jpg);background-size: initial;background-position: center top;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 400px;}