مهمترین دلایل انجام خدمات نماشویی ساختمان

نماشویی چیست ؟ چرا باید از خدمات شستشوی نما استفاده کنیم ؟

 

سلام دوستان محمد حسین غلامی هستم طراح و توسعه دهنده و همچنین ادمین وب سایت تکساب ، میخواهیم باهم دلایلی که باعث میشه نمای یک ساختمان نیاز به خدمات نماشویی پیدا کنه رو تحلیل کنیم.
یاد آوردی : ما در مطالب قبلی فهمیدیم که ، نماشویی چست ، انواع خدمات نماشویی رو بررسی کردیم ، خدمات نماشویی با طناب و با داربست چگونه صورت میگیرد؟ ، تاثیرات آلودگی هوا بر سنگ نمای ساختمان ها ،و همچنین انواع سنگ نمای ساختمان رو معرفی کردیم ، خوب با این وجود می پردازیم به دلایل انجام خدمات نماشویی ساختمان .

قبل از همه چیز یکبار دیگر به صورت خلاصه ….

خدمات نماشویی چیست ؟

با گسترش آلودگی هوا و معلق شدن آلاینده ها در هوا باعث شده است که انسان ها ، حیوانات و میحط زیست دچار اختلال و به سمت نابودی کشیده شودند ، سوا از این قضایا یکی دیگر از قربانی های این سو ، نمای ساختمانها است . آلاینده های موجود در هوا به مرور زمان بر روی سطح نمای ساختمانها می چسبد ویک لایه ی چرکین و سیاه که یک حالت چسبنده دارد به نمای ساختمان می افزاید ، حالا در نظر بگیرید که این لایه ی چرکین و چسبنده به مرور زمان گرد وقبار هم بهش اضافه بشه ، می بینید که نمای ساختمان کلا از دید خارج شده و زیبایی آن صفر شده ،گرد و قبار ، آلاینده ها ، سرما و… به مرور زمان باعث از بین رفتن سنگ نمای ساختمان ها میشود .با این وجود باید نمای ساختمان ها به صورت دوره ای شستشو (نماشویی) داده شود.

نکته اول : شستشوی نمای ساختمان به دو روش صورت میگیرد : 1- نماشویی به صورت دستی 2- نماشویی با واترجت ، شتسشوی نما (نماشویی) برای انواع نماها کاملا متفاوت است ، به عنوان مثال شستشوی نمای کامپوزیت با نماشویی نمای سیمانی فرق داره ، برای نظافت نماهای سنگی و آجری و سنگ های تیشه از دستگاه واتر دسک بلاست استفاده میشود.

نکته دوم : نماشویی با طناب برای ساختمان های مرتفع استفاده میشود .

خوب حالا !! به توضیحات کوتاهی که در بالا گفته شد ، چرا باید نماشویی کنیم؟

دلایل انجام نماشویی

 1. ذرات معلق در هوا ( آلودگی هوا و آلاینده ها )
 2.  انقباظ و انبساط سنگ ( گرم و سرد شدن )
 3.  زلزله
 4. نیروی باد
 5. تغییر شکل گرفتن سنگ با حرارت ، آتش سوزی (سوختگی سنگ)
 6.  تاثیرات مخرب باران های اسیدی بر سنگ
 7.  فاصله موجود بین درزها سنگنما
 8.  نحوه اتصالات سنگ های نما و نوع قطعات آن
 9.  کثیف شدن سنگ نما با گذشت زمان
 10. نشست دود ماشین روی نمای ساختمان
 11. ریخته شدن مصالح ساختمان مثل ، رنگ سیمان و…
 12.  چسباندن پوستر های تبلیغاتی
 13. و…

[wp-review id=”1209″]

12 لایک
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.taksab.ir/wp-content/uploads/2019/01/1.jpg);background-size: initial;background-position: center top;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 400px;}